Prace torowe na skrzyżowaniu ulic Towarowej i Grzybowskiej dobiegają końca zgodnie z harmonogramem. Od soboty, 30 maja, tramwaje ponownie pojadą ulicą Towarową, pasażerowie skorzystają z przebudowanych przystanków, a kierowcy zyskają równy i komfortowy przejazd przez torowisko.

Na swoje trasy wrócą linie tramwajowe 1, 22 i 24. Linia 1 będzie kursować na pełnej trasie – z Żerania Wschodniego / Annopola do Banacha / P+R Al. Krakowska. Przywrócone zostanie również kursowanie linii 27 w relacji Cmentarz Wolski – Metro Marymont. W związku z zakończeniem prac zlikwidowane zostaną tymczasowe linie tramwajowe 71, 72 i 74, a także zastępcza linia autobusowa Z-1.
Roboty na skrzyżowaniu Towarowej i Grzybowskiej były skoordynowane z pracami drogowymi prowadzonymi przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Od ubiegłego roku ZRM realizuje przebudowę ulicy Grzybowskiej. Za oba zakresy odpowiadał ten sam wykonawca – firma Strabag.
Zakres prac realizowanych przez Tramwaje Warszawskie obejmował wymianę istniejącej konstrukcji torowiska na konstrukcję bezpodsypkową, budowę odwodnienia oraz wymianę nawierzchni na przejściach dla pieszych i przejeździe przez torowisko. Całkowicie odnowione zostały także przystanki Muzeum Powstania Warszawskiego, które obecnie spełniają obowiązujące standardy dostępności.
Terminowe zakończenie kolejnej tegorocznej przebudowy tramwajowej pozwoli sprawnie przejść do najważniejszego zadania zaplanowanego na 2026 rok. To remont torowiska w Alejach Jerozolimskich.




